W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w tarnowskiej Katedrze, o godzinie 12.00, będzie celebrowana Msza Św. dziękczynna za posługę ks. Bp Jana Piotrowskiego w naszej diecezji. Mszy Św. będzie przewodniczył Pasterz diecezji - ks. Bp Andrzej Jeż. Dzień ten to także Święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Dodano: 15 11 2014

12 listopada 2014 r. Apelem Poległych i złożeniem wiązanek pod pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej, przez reprezentacje instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, rozpoczęto uroczyste obchody Święta Niepodległości.
Kolejno miał miejsce przemarsz do kościola parafialnego, gdzie o godz. 9.30 była celebrowana Msza św. w int. Ojczyzny, w której wzięli udział przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną, harcerze oraz Parafianie. Mszę św. celebrował i wygłosił okolicznościowe kazanie ks. Grzegorz Brach - wikariusz.
Po nabożeństwie zaproszeni goście wzięli udział w okolicznościowej akademii przygotowanej przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej.

Dodano: 12 11 2014

W niedzielę, 2 listopada, w czasie Mszy św. sprawowanej przez kapłanów rodaków i księży z dekanatu pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego, o godz. 11.00, dziękowaliśmy Panu Bogu za wyniesienie naszego Rodaka do godności biskupa diecezjalnego w Kielcach i modliliśmy się o potrzebne łaski w realizacji tego zadania.
Eucharystią dziękowaliśmy Dobremu Bogu za dar Jego osoby i Jego posługi biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.
Życzymy Ks. Biskupowi, aby zdążając wytrwale za Chrystusem w dalszych latach posługi „w miłości głosił Ewangelię”. Aby odnajdywał ewangeliczną radość, płynącą z przekazywania Dobrej Nowiny ludziom, tak bardzo potrzebującym orędzia nadziei, która zawieść nie może.
Niech Bóg, który jest miłością obdarza Go zdrowiem i potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a św. Bartłomiej – patron Naszej parafii niech wspiera Jego trud i umacnia w miłości i prawdzie Jego posługę w Kościele kieleckim.

Dodano: 08 11 2014

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym odprawione zostały nieszpory za zmarłych, którym przewodniczył Ks. Proboszcz. W modlitwie wziął udział Ks. Bp Jan Piotrowski. Następnie wyruszyła procesja na cmentarz, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszej parafii, której przewodniczył Ks. Biskup. Składamy wyrazy wdzięczności za przygotowanie ołtarza, za nagłośnienie Mszy św. na cmentarzu, siostrom zakonnym i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystości za stworzenie klimatu zadumy i modlitwy. Serdeczne "Bóg zapłać".

Dodano: 08 11 2014

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. / ...Więcej /

Dodano: 01 11 2014

<< poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 nastepna strona >>