Konserwacja zabytkowej polichromii   admin

Z końcem września 2011 r. rozpoczęły się w kościele w Szczurowej prace przy konserwacji zabytkowej polichromii kościoła. Do odnowienia jest ok. 2500 m2. Pierwszym etapem jest odnowienie polichromii w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Całość prac planowana jest na 10 lat.

Powierzchnia polichromii w kaplicy MB Nieustającej Pomocy to ok. 100 m2. Prace potrwają ok. 6-7 tygodni. Zaraz na początku prac konserwatorskich - niespodzianka! Odkryto pod warstwą polichromii z lat 60-tych XX w. polichromię z lat 20-tych XX w., czyli pierwszą, która była w kaplicy. W związku z tym odkryciem nie będzie prowadzona konserwacja, ale rekonstrukcja, czyli odmalowanie polichromii na podstawie odkrytych szablonów.
Kierownikiem prac jest konserwator dzieł sztuki Pani mgr Agnieszka Dziurawiec, a prace w kościele wykonują dobrze nam znani, pracujący już cztery lata przy odnawianiu rzeźb wokół kościoła Panowie: Jan Janiurek - absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Jakub Olszyński i Grzegorz Lasota - absolwenci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Od lewej: Jan Janiurek, Jakub Olszyński i Grzegorz Lasota

Zdjęcia z prac konserwatorskich w GALERII